Program

Piątek, 12 maja 2017, godz. 16.00
Aula Copernicanum UKW w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1

Koncert jubileuszowy Zbigniewa Bargielskiego w 80. rocznicę urodzin

W programie:
Zbigniew Bargielski - Egad na akordeon i perkusję
Zbigniew Bargielski - Gemaltenvolken na akordeon
Zbigniew Bargielski - Traumvogel na perkusję i akordeon
Dariusz Przybylski - Odrodzenie Feniksa na perkusję (dedykacja dla prof. Zbigniewa Bargielskiego)
Zbigniew Bargielski - Impromptu na perkusję
Wykonawcy:
Klaudiusz Baran - akordeon
Leszek Lorent - perkusja

Piątek, 12 maja 2017, godz. 19.00
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14

Koncert muzyki elektronicznej i improwizowanej

W programie:
Sławomir Opaliński - Waiting for na fortepian i elektronikę
Piotr A. Komorowski - Impresja na skrzypce elektryczne i warstwę elektroniczną
Backspace – Improvisation op. 16.5
Wykonawcy:
Rafał Tworek - fortepian
Zespół Backspace w składzie:
Zbigniew Chojnacki - akordeon i elektronika
Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne i elektronika

Piątek, 12 maja 2017, godz. 21.00
Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ul. Marcinkowskiego 12-14

Pokaz filmów z muzyką Marcina Gumieli

W programie:
„Ostatnia droga” w reż. Roberta Wichrowskiego
„Razem. Osobno” w reż. Mateusza Buławy

Sobota, 13 maja 2017, godz. 18.00
Aula Copernicanum UKW w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1

Poznańska Wiosna w Bydgoszczy - koncert kompozytorów poznańskich

W programie:
Monika Kędziora - micro-nano-mos siedem miniatur na fortepian solo
Artur Kroschel - Plamki na skrzypce i fortepian
Ewa Fabiańska-Jelińska - Miniatures sonoristiques na puzon
Janusz Stalmierski - Drugi brzeg na skrzypce i fortepian
Zbigniew Kozub - Arthrea III na puzon i fortepian
Wykonawcy:
Sepia Ensemble w składzie:
Wojciech Jeliński - puzon
Olga Winkowska – skrzypce
Tomasz Sośniak - fortepian

Niedziela, 14 maja 2017, godz. 16
Aula Copernicanum UKW w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1

Koncert jubileuszowy Bohdana Riemera w 80 rocznicę urodzin

W programie:
Bohdan Riemer Interludia I-XII na fortepian
Bohdan Riemer Pieśni do słów Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej: Zachód słońca, Rodzina czarownicy, Ranny ptak, Pyszne lato
Bohdan Riemer Traktat na kwartet smyczkowy
Bohdan Riemer Sonatina canonica na dwoje skrzypiec
Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy ArtOn w składzie:
Bolesław Siarkiewicz - I skrzypce
Monika Orłowska - II skrzypce
Agnieszka Czupryńska - altówka
Małgorzata Węglerska - wiolonczela
Agnieszka Piass – sopran
Ewa Leszczyńska -fortepian
Witold Kawalec – fortepian

Niedziela, 14 maja 2017, godz. 18
Aula Copernicanum UKW w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1

Koncert muzyki kameralnej

W programie:
Magdalena Cynk – Imaginacje na kwartet smyczkowy
Michał Dobrzyński – Elegia II na skrzypce i elektronikę
Marcin Gumiela – Kwartet smyczkowy
Piotr A. Komorowski – Morze na kwartet smyczkowy i warstwę elektroniczną
Marcin Kopczyński - II kwartet smyczkowy – Scherzo misterioso
Wykonawcy:
Kwartet smyczkowy ArtOn w składzie:
Bolesław Siarkiewicz - I skrzypce
Monika Orłowska - II skrzypce
Agnieszka Czupryńska - altówka
Małgorzata Węglerska - wiolonczela

Poniedziałek, 15 maja 2017, godz. 18
Aula Copernicanum UKW w Bydgoszczy, ul. Kopernika 1

Koncert muzyki kameralnej

W programie:
Aleksandra Brejza – W mojej ojczyźnie na baryton i fortepian do słów Czesława Miłosza
Karol Szymanowski – I Preludium
Piotr Perkowski – Poème na altówkę i fortepian
Piotr Moss – DÉDICACE VI a Bogusław Schaeffer pour son 85e anniversaire na skrzypce i altówkę
Paweł Łukaszewski – Aria na altówkę i fortepian
Łukasz Godyla – Ponte vecchio na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
Szymon Godziemba-Trytek – Contemplatio na altówkę i fortepian
Piotr A. Komorowski – Cadenza e chorale na altówkę i fortepian
Ewa Fabiańska-Jelińska - „A-Gis Tango” (2016) na altówkę, wiolonczelę i fortepian
Magdalena Cynk – Planetoida 3784 Chopin na altówkę, wiolonczelę i fortepian
Sławomir Czarnecki – Sonata Kujawska op.56 na altówkę i fortepian
Wykonawcy:
Jan Bałaban – skrzypce
Lech Bałaban – altówka
Agnieszka Bałaban – wiolonczela
Magdalena Holec - fortepian
Leszek Holec – baryton
Adam Kałduński – fortepian
Krzysztof Sowiński – fortepian
Marek Ulański – skrzypce
Mikołaj Wojciechowski - wiolonczela