VI Międzynarodowy Festiwal NOWA MUZYKA 2018

  • Posted on: 30 April 2019
  • By: nm_admin

Plakat VI Festiwalu Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA 2018

Zobacz duży plakat

Zobacz ulotkę festiwalu

W dniach 11-18 maja 2018 po raz szósty odbędzie się w Bydgoszczy Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA. Festiwal prezentuje najnowszą, niekomercyjną muzykę, a skierowany jest do melomanów i wszystkich osób zainteresowanych sztuką współczesną. Godnym podkreślenia jest fakt, iż większość muzyki prezentowanej na festiwalowych estradach stanowią prawykonania - utwory powstające specjalnie z myślą o NOWEJ MUZYCE. W tym roku program jest niezwykle ciekawy i oprócz prezentacji twórczości lokalnej przedstawimy bydgoskiej publiczności także gości zagranicznych, zespół FILUM-ANSAMBL z Serbii. Jak zawsze można będzie usłyszeć różne nurty obecne we współczesnej twórczości muzycznej: muzykę instrumentalną, wokalną, muzykę elektroniczną oraz improwizację. Wstęp wolny na wszystkie koncerty festiwalu.

Serdecznie zapraszam!

Piotr A. Komorowski,

Dyrektor Festiwalu Nowa Muzyka

 

Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia nas

na naszej stronie na portalu Facebook!

 

Spot reklamowy festiwalu NOWA MUZYKA

(projekt: Jakub Szymczak)

ORGANIZATORZY:

Organizatorami VI Festiwalu NOWA MUZYKA 2018 są: Związek Kompozytorów Polskich, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Logo Związku Kompozytorów Polskich Logo Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy Logo Wydziału Edukacji Muzycznej UKW Logo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Logo Akademii Muzycznej w Bydgoszczy Logo Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy Logo Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

SPONSORZY:

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca​.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zadanie współfinansowane przez Miasto Bydgoszcz.Logo Miasta Bydgoszczy

PATRONATY:

Honorowy Patronat nad festiwalem NOWA MUZYKA 2017 objęło Europejskiego Centrum Muzyki im. Krzysztofa Pendereckiego

Logo Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

PATRONI MEDIALNI:

Logo Radia Pik Logo Radia Kultura Logo Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC